تقدیر از رحمانی فضلی برای ابتکارش در ترویج علم آمار

مرکز آمار ایران با همکاری انجمن ریاضی کشور طی مراسمی از دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر محترم کشور، برای ابتکاراتش در ترویج علم آمار قدردانی کردند.

در مراسم «شب آماربرداری و آمارگی» که با حضور ریاضیدانان و آماردانان برجسته کشور برگزار شد، از دکتر رحمانی فضلی تقدیر شد که با اقدامات داهیانه در مدیریت اغتشاشات بنزین یک ماه است که توجه همگانی را به این شاخه ریاضیات جلب کرده و همه می‌خواهند آمار را بدانند درباره تعداد کشته‌شدگان.

دکتر محمدعلی دهقان طی سخنانی گفت: «بیشتر از یک ماه است هر جا می‌رویم همه از آمار حرف می‌زنند. و یک شاخه دیگر که به آمار نزدیک است شاخه احتمال در ریاضیات است، که این رشته هم در ماه گذشته طرفداران زیادی دارد، چون بسیاری از ریاضیدانان آماتور و جوان دنبال محاسبه این هستند که ببینند چه قدر احتمال دارد اینها بروند؟»

دکتر رحمانی فضلی با حضور در جایگاه گفت تصور نمی‌کرد به عنوان یک فیل آبی جوان بتواند روزی به جایگاه بزرگترین ریاضیدان جهان برسد، که در این لحظه مجری یادآوری کرد مراسم برای ترویج علم آمار است و بزرگترین ریاضیدان جهان پروفسور حسابی است. پس از آن دکتر رحمانی فضلی با از سر گرفتن رشته کلام در دهانشان گفتند که برنامه‌های بیشتری برای ترویج آمار دارند.

دکتر رحمانی فضلی گفت: «قصد داریم در ۵ دی هم اقداماتی بکنیم که شما بیشتر به آمار علاقمند شوید. البته از الان بگویم که لطفا درباره پاسخ‌های امتحانات ۵ دی از ما سوال نکنید و به دنبال حل المسائل نباشید. کسانی هم که آمار ۱ را در امتحانات آبان پاس نکرده‌اند انتظار نداشته باشند که آمار ۲ را در دی پاس کنند».

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s