رضا امیرخانی: سناریوی قتل نجفی را برای پاسخ به «محاکمه» اثر کافکای یهود نوشتم

رضا امیرخانی، نویسنده مکتبی و مخلص، گفت سناریوی قتل توسط محمدعلی نجفی پاسخی است به اثر صهیونیستی فرانتس کافکا با نام محاکمه.

امیرخانی افزود: «وقتی آل یهود می‌خواهد با تصویر انسان مدرن بی‌پناه در برابر پنجه سرد و بی منطق عدالت سکولار اروپا را به وحشت بیندازد، که تروریسم یعنی وحشت، که تروریسم یعنی همین مدرنیسمی که داریم، ما چه پاسخی داریم؟ پاسخ ما این است که برعکس عدالت عبری-غربی-آلمانی، که یک شخص بی گناه را اسیر دالان قانون غیرانسانی می‌کند، ما عدالتی داریم که متهم را کرامت می‌کند، چشم بر خدمات او در خصوصی‌سازی آموزش و… نمی‌بندد. به او فرصت دفاع می‌دهد و پیشداوری نمی‌کند. اگر آنها سورئالیسم دارند، ما سوراسلامی داریم»

امیرخانی گفت: «ما می‌خواهیم نشان دهیم که در این مملکت، در این ولایت و این ملک بر برکت، چشمان فرشته عدالت بسته نیست. عدالت چشم دارد و می‌بیند. می‌بیند چه کسی چه کاری کرده. می‌بیند که سابقه شما چیست، این کلیت سابقه است که داوری می‌شود. اسلام یک مکتب جزءنگر و پست مدرنیستی نیست. اعمال شما در زمینه تاریخی و اجتماعی آن تاویل خواهد شد. ما نشانه‌ها و مدلول‌ها را خارج از این زمینه نمی‌توانیم بشناسیم.»

جواد لاریجانی، معاون حقوق بشر قوه قضاییه هم گفت بازجویی آقای نجفی نشان داد که تمام جنجال‌ها درباره آزار و اذیت متهمان دروغی بیش نیست.

او گفت عدالت تا جایی بود که آقای نجفی در آگاهی شاپور حضور داشت، اگر عدل اسلامی نبود ایشان در کلانتری ولنجک تشریف فرما می‌شدند، اما این نظام کوخ نشینان را بر کاخ نشینان ارجحیت می‌دهد.

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s