آبان ماه بین التعطیلین اعلام شد

هیئت دولت آبان ماه را بین التعطیلین و تعطیل رسمی اعلام کرد. به این ترتیب به جز مدارس و برخی ادارات و شرکت‌های دولتی کلیه ارگان‌ها نهادها، دستگاه‌ها و چیزها تعطیل می‌شود.

به گزارش گشنیز به نقل از ایرنا هیئت دولت در جلسه شام غریبان خود تصمیم گرفت که کل آبان تعطیل شود. این تصمیم با توجه به تعطیلی‌های آذر ماه (رحلت رسول اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) ۸ آذر، شهادت امام رضا (ع) ۱۰ آذر، شهادت امام حسن عسکری (ع) ۱۸ آذر و میلاد رسول اکرم (ص) ۲۳ آذر) گرفته شد. از آنجا که اربعین حسینی به ۳۰ آبان افتاده با تصمیم دولت محترم هموطنان می‌توانند دهه محرم را به اربعین وصل کرده و عین ۴۰ روز را قیمه بخورند.

دکتر علی طیب نیا، وزیر محترم اقتصاد در جمع خبرنگاران گفت: «ما دیدیم که این همه روز تعطیل بود و چیزی نشد، گفتیم بیشترش کنیم. شما ببینید، بسته به معیارهای مختلف کل این هفته یا اصلا کل این ۱۰ روز الی دو هفته، مملکت نیمه تعطیل بوده و آب از آب تکان نخورده. خب تا وقتی می‌توان شیر چاه نفت را باز کرد بقیه مردم چرا کار کنند؟ همان خانه بنشینند یا بروند سر خیابان دسته نگاه کنند و شماره بدهند کم‌ضررتر نیست؟»

dolat

دکتر مصطفی کواکبیان، نماینده محترم امید مجلس با انتقاد از این  تعطیلی کل آبان ماه را تصمیمی عاطل خواند و گفت دولت باید از تجربه طرح زوج و فرد استفاده می‌کرد و یک سری روز را برای کارهای فوری مثل چرندگویی درباره پرونده پزشکی مرحوم کیارستمی باز می‌گذاشت.

این انتقاد دکتر کواکبیان با واکنش سخت جبهه پایداری مواجه شده و فاطمه آلیا گفت انکار ۴۰ روز تعطیلی و سینه زنی تا خود اربعین به معنی خروج از دین است. انصار حزب الله خواهان آن شده که برای حسینی شدن آبان ماه این ماه علاوه بر بین التعطیلی به ماه بین الحرمین تغییر نام داده شود.

بنا به مصوبه دولت مدارس، چاه‌های نفت، دفاتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها، زندان اوین و صنایع مربوط به اختلاس همچنان فعال خواهد بود. دکتر قالیباف هم گفت به رغم اعلام تعطیلی کارگران شهرداری همچنان باید به مترو بروند و کشته شوند.

 

Geshnews Geshnews

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s