عبدالکریم سروش تکفیر شد

عبدالعزیز بن عبدالله آل الشیخ، مفتی اعظم وهابی، عبدالکریم سروش، روشنفکر دینی برجسته را تکفیر کرد. او که به داشتن دیدگاه های افراطی مانند مخالفت با دوچرخه سواری زنان معروف است بلافاصله تکفیر عبدالکریم سروش را به کل ملت غیور ایران قبض و بسط داد و اعلام کرد ایرانی ها مسلمان نیستند.

عبدالعزیز که به دنبال نزدیکی اخیر خاندان سعودی با منافقین به دنبال تخریب چهره‌های ملی مذهبی اصیل در ایران است با فریب عبدالکریم سروش او را به دام قمار کشید و سپس با اتهام تقلب سروش را تکفیر کرد. عبدالعزیز با فریاد گفت: «کریم تو مسلمون نیستی!» عبدالکریم سروش در این مکالمه با حجب و حیای شیعی می‌خندید. فیلمی که از این درگیری پخش شد معلوم نمی‌کند که سروش واقعا تک دل عبدالعزیز را بریده یا نه. بعضی معتقدند احوط آن است که تقیه کرده و بریده باشد.

سروش قبل از این با حرف های بی سر و تهی مثل رویای رسولانه به دنبال جلب نفرت روحانیت شیعه  و از این طریق معروف کردن خود بود، اما مرجعیت هوشیار او را نادیده گرفت. حال با حکم ارتداد از طرف روحانی تکفیری این روشنفکر بی دین ورشکسته بهانه دیگری برای مظلوم نمایی و تعزیه حقوق بشری خواهد داشت.

abdolkarim-soroosh

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s