دانشمندان: خوبیت ندارد که اگر روحانی‌چی بودید حالا در ضدیت با نظام گه زیادی بخورید

محققان دانشگاه آکسفورد در پژوهشی تازه دریافتند در صورتی که شما همین چند وقت پیش روحانی‌چی بودید، حالا برایتان خوب نیست که در مورد ضدیت با نظام مقدس جمهوری اسلامی گه زیادی بخورید.

دکتر سارا سیلورمن، سرپرست این تحقیق، به گشنیز گفت: «این خصلت موش‌های صحرایی است که هنگام غرق شدن کشتی از آن بیرون می‌پرند. زیست‌شناسان پیش از این چنین پدیده‌ای را بارها مشاهده کرده‌اند. اما در چند سال اخیر یک جهش ژنتیکی رخ داده و عده‌ای از این موش‌های کثیف از باقی مردم طلبکار شده‌اند که چرا از اول در این کشتی نشستند. من از شما می‌پرسم آقا موشه. اگر ما همه در یک کشتی نشسته باشیم آیا می‌توانیم زیر پای خودمان را سوراخ کنیم با این استدلال که اینجا محل نشستن خود من است؟ بله. می‌توانیم، به شرط اینکه کشتی چوبی باشد. اما اگر پیامبر اکرم سوار یک کشتی مدرن شده بود متوجه می‌شد نه تنها سوراخ کردن زیر پایش بدون ابزار مجهز ممکن نیست، بلکه کشتی طوری طراحی شده که حتی پس از سوراخ کردن بدنه فولادی‌اش هم به راحتی غرق نمی‌شود. که ما این پدیده را در شکست مفتضحانه سپاه در غرق کردن ماکت ناو آمریکایی دیدیدم.»

وی افزود: «در نتیجه درست است که شرایط توفانی و آسیب‌های زیادی که به کشتی وارد شده این حس را القا می‌کند که کشتی دارد غرق می‌شود و برای موش‌ها و آدم‌ها این یک گزینه معقول و پذیرفتنی است که بخواهند با خروج از این کشتی شکسته خود را به ساحل نجات برسانند، اما باید یادآورد شد که این کشتی به این راحتی‌ها به زیر آب فرو نخواهد رفت و الکی طلبکار مردم نباشید که چرا هر کدامتان زیر پای خودتان را سوراخ نمی‌کنید. قایق چوبی دوران پیامبر نیست احمق جان. و اتفاقا بعضی از همین پفیوزهایی که قبلا جزو خدمه نظام بودند و حالا در لباس موش برای ما ژست مبارز می‌گیرند، می‌خواهند پسفردا به صورت دزد دریایی اداره همین کشتی را به دست بگیرند، ولو اینکه تغییرات جزیی در آن انجام شود و به جای سفر تحت پرچم جزایر خرچنگ‌نشان آن را تحت یک پرچم مضحک گربه‌سانی که یک وسیله جنگی پیشامدرن در دست دارد به دریا ببرند.»

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s