جایزه بدبخت‌ترین مردم جهان در سال ۲۰۲۱ به ایران رسید

آنتونیو گوترش، دبیرکل ملل متحد، در مراسمی که به مناسبت آغاز برنامه‌هایی که با سال نوی گریگوری شروع شد، جایزه بدبخت‌ترین مردم جهان در سال ۲۰۲۱ را به شاهزاده رضا پهلوی، نایب بر حق جد بزرگوارش اهدا کرد.

دکتر گوترش گفت در این سال رقابت‌های سختی در جریان بود اما مردم ایران بار دیگر توانستند خوش بدرخشند و با اتکا به ائمه شیعه و هنر تعزیه گوی بدبختی را از رقیبان بربایند.

وی افزود: «از ملتی که ورزش چوگان را اختراع کرده جز این هم انتظار نمی‌رفت. ورزشی که امروزه توسط پولدارهای اروپایی بازی می‌شود. که این خود دلیلی بر آریایی و اصیل بودن ایرانیان است.»

وی افزود هرچند مردم افغانستان برای فرار از بدبختی به فاکینگ هواپیما آویزان می‌شوند و متوسط درآمد و میزان فقر مطلق در حدود نیمی از کشورهای جهان بدتر از ایران است، اما این حتما ایرانیان هستند که در مرکز هر رنج و بدختی قرار دارند و باید فقط به آنها توجه کرد.

دکتر گوترش افزود: «یک کشوری که حدود ۱ درصد جمعیت جهان را دارد و سهمش از اقتصاد جهان هم همین حدود است و به زحمت در فرهنگ جهانی جایی دارد، تصور می‌کند باید در سکان مدیریت جهان بنشیند و یا لااقل هر وقت کون کسی در ایران کج شد کل دنیا جمع شوند و برای اینها اشک بریزند.»

وی یادآور شد: «گس وات گایز. نوبادی گیوز ا شت»

با این حال به این دلیل که مردم ایران برخلاف گری‌گوری‌های افغانستان و بنگلادش و سومالی و…. لیاقتشان بیشتر از اینها است، رنج آنها اهمیت بیشتری دارد.

دکتر پهلوی با تشکر از سازمان ملل اعلام کرد این افتخاری دیگر برای ایران و ایرانی است. وی ابراز امیدوار کرد که با به رسمیت شناخته شدن بدبختی مردم ایران رژیم به زودی سرنگون شود.

شاهزاده قصه‌ها، این پسر ایرونی، پناه قلب منی، قدر من رو می‌دونی، همچنین اذعان کرد که مسیر براندازی مانند مسیر اصلاحات است و این طور نیست که یک شبه رژیم سقوط کند، بلکه ما باید گام به گام در این راه قدم برداریم.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s