فرمانداری خوزستان: اعتراض حق مردم است، اما پروتکل‌ها را رعایت کنید

فرمانداری خوزستان در بخشنامه محرمانه‌ای که به دست گشنیز رسیده به نیروهای انتظامی و امنیتی ابلاغ کرده است که به هیچ وجه مانع از اعتراضات مردمی نشوند و حتی در صورتی که عناصر شناخته‌شده قصد به آشوب کشیدن و تحریک را داشتند، سعه صدر نشان دهند.

این بخشنامه در عین حال افزوده است که سلامت مردم خط قرمز فرمانداری خوزستان است و در عین به رسمیت شناختن حق اعتراض، فرمانداری نمی‌تواند به کسانی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند اجازه بدهد که جان دیگر معترضان را به خطر بیندازند.

بر اساس این بخشنامه به نیروها اجازه داده شده تا افرادی را که مبادرت به عدم استفاده از ماسک یا نقض فاصله گذاری اجتماعی می‌کنند به ضرب گلوله از پای در آورند.

در این بخشنامه آمده: «حق اعتراض را به رسمیت بشناسید و سعه صدر نشان دهید، اما سلامت مردم خط قرمز است. حق تیر دارید تا ناقضان پروتکل‌های کرونا را از پای در آورید. نگذارید مشتی فرصت‌طلب با ماسک نزدن اعتراضات را به انحراف بکشند.»

همچنین از نیروهای انتظامی خواسته شده آنهایی را که ماسک می‌زنند اما دماغشان را بیرون می‌گذارند زنده‌گیری کرده و اقدام به اعمال منافی عفت کنند.

فرماندار خوزستان در پاسخ به گشنیز گفت: «برای ما عرب و عجم فرقی ندارد. ما همه برادریم و گوشت هم را می‌خوریم اما استخوان یکدیگر را دور نمی‌ریزیم، بلکه از آن برای کوبیدن بر سر دیگر برادرانمان استفاده می‌کنیم.»

وی افزود با توجه به تابش بالای خورشید و فزونی ویتامین دی در استان خوزستان استخوان مردم سخت‌تر است و به همین دلیل صادرات این کالای اساسی برای کوبیدن بر سر مردم استان‌های شمالی و کم‌آفتابی‌تر در دستور کار قرار دارد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s