شیرین عبادی جایزه خود را به محسن نامجو تقدیم کرد

شیرین عبادی، حقوقدان و فعال حقوق بشر برجسته و برنده جایزه نوبل، به پاس زحمات و رشادت‌های محسن نامجو جایزه خود را به او تقدیم کرد.

شیرین عبادی در نامه‌ای، که یک نسخه آن در اختیار گشنیز قرار گرفته، خطاب به محسن نامجو نوشت: «محسن عزیزم، پسر کوچک و کریه المنظر عزیزم. من به نمایندگی از تمام زنان ایران از تو برای شجاعت مثال زدنی‌ات سپاسگزارم. تو توانستی با یک معذرتخواهی ساده بنای هزاران ساله پدرسالاری و زن‌ستیزی را در هم بشکنی. جد من طاهره قره العین و خاله تو فروغ فرخزاد امروز در بهشت جشن می‌گیرند، چرا که سرانجام مادران و خواهران و دختران ایران زمین را کنامی شایسته در کنار پدران و برادران و پسران داده‌ایم.»

وی افزود: «اینکه به فرض اشتباهی بکنیم و به فرض به زنی تجاوز شود بحثی قدیمی و تکراری است. اما چند بار تا به حال بابت تجاوز معذرت خواهی شده؟ همان طور که دوست عزیزم التون جان بارها گفته ببخشید سخت‌ترین کلمه به نظر می‌رسد».

یکی از ناظران به گشنیز گفت: «شما ببنید یک محسن آدم حسابی پیدا نمی‌شود. محسن نامجو، محسن مخملباف، محسن رضایی، محسن چاوشی، واقعا این اسم یک جور کیریت به خصوصی دارد که احتمالا به حمله بنی امیه و سقط جنین غیرقانونی حضرت محسن در پشت در برمی‌گردد.»

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s