دکتر نمکی: انقلاب نکردیم که مردم را به واکسن زدن اجبار کنیم

دکتر سعید نمکی، وزیر محترم بهداشت، در کنفرانس مطبوعاتی که به طور تله کنفرانس برگزار شد، از سیاست اجباری نشدن واکسن دفاع کرد و گفت وزارت بهداشت این افتخار را دارد که هیچ کس را وادار به زدن واکسن کرونا نمی‌کند و حتی این آزادی‌خواهی را تا جایی پیش برده که حتی اگر کسی بخواهد واکسن بزند هم نمی‌تواند.

دکتر نمکی گفت:‌ «افزایش تصدی گری دولت در تضاد با سیاست‌های توسعه بهداشت است و ما افتخارمان این است که آزادی‌های انقلاب را پاس بداریم. ایران عزیز شوروی نیست که بخواهیم بالاجبار کسی را واکسن بزنیم.»

وزیر محترم بهداشت در دفاع از خصوصی سازی واکسن وارداتی گفت: «خود شما ترجیح می‌دهید در بیمارستان دولتی درمان شوید یا در بیمارستان خصوصی؟ پاسخ روشن است. همان پاسخ را به واکسن هم تعمیم دهید.»

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که با واردات واکسن با ارز دولتی و سهمیه کوواکس فرصت کارآفرینی فراهم شود تا واکسن را به اسم مردم بدبخت ایران بخرند و بعد نصفش را چهار لا پهنا به جای واکسن برکت بهمان بتپانند و بقیه را هم صادر کنند به بقیه کشورها و از این طریق صادرات غیرنفتی افزایش یابد.

در پاسخ به خبرنگار گشنیز که پرسید «آیا شما کسخلی چیزی هستی که یک روز می‌گی هیچ کس به حرفم گوش نکرد و از کف خیابان جنازه جمع می‌کنم و بعد روز بعدش می‌گویی دنیا از ما یاد گرفته و به ماد در مدیریت کرونا حسادت می‌کند؟» دکتر نمکی گفت: «متاسفانه فیزیک کوانتوم به کشور ما آمده اما فرهنگ کوانتوم نیامده. بخشی از این به دلیل تحریمهای جنایتکارانه علیه برنامه هسته‌ای است که باعث شده جوانان ما از ماهیت عدم قطعیت و برخورد آماری با مسایل عاجز باشند.»

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s