اتحادیه خودروسازان: مقابل خشونت سراوانی‌ها علیه خودروی بی‌گناه ساکت ننشینیم

اتحادیه خودروسازان با انتشار بیانیه‌ای از «خشونت لجام گسیخته» و «انتقام‌جویی کورکورانه» علیه یکی از اعضای این اتحادیه را که یک دستگاه خودروی بی‌گناه در شهرستان سراوان بوده انتقاد کرده و گفته است مطابق اصل شخصی بودن جرم و مجازات تاوان کم‌کاری‌های مقامات را نباید خودروهایشان بدهند.

در بیانیه این اتحادیه آمده است: «خودرویی که به شوق خدمت به سواران سوخت می‌نوشید در کام آتشی کشیده شد که با همان سوخت بر پا شد، سوختی که این بار به جای پیش راندن خودرو قلب تپنده موتور آن را برای همیشه از کار ایستاند.»

این اتحادیه همچنین از سوخت‌برانی که به سوخت‌سوزی پرداخته انتقاد کرده و گفته بهتر آن بود که آنها بردن را با سوختن اشتباه نمی‌گرفتند.

یکی از منابع آگاه در فرمانداری سراوان در رد این تصور تقابل بردن و سوختن به گشنیز گفت که بلوچ‌ها «آمدند و کندند و سوختند و کشتند و بردند و رفتند.»

اتحادیه خودروسازان گفته است تاکید یک‌سویه بر انسان‌محوری در هستی‌شناختی جدید باعث می‌شود که رابطه‌ای نابرابر میان انسان و محیط او، از جمله طبیعت، دیگر جانوران و اشیاء بی جان به وجود بیاید و در این رابطه نابرابر اشیاء همچون وسایلی بی ارزش و دورریختنی تلقی شوند که انسان‌ها می‌توانند بدون توجه به هستی خود شیء از آن برای امیال خودشان استفاده کنند.

خودروسازان گفته‌اند یک خودروی بی‌گناه قربانی شعله خشم کسانی شد که به جای نشانه گرفتن عاملان سیه‌روزی خود زورشان به یک خودروی زبان‌بسته می‌رسید.

آنها همچنین هشدار داده‌اند که استفاده روزافزون از خودروهای تویوتا در نیروی انتظامی، که از طرف داعش هم سابقه داشت، باعث شکل‌گیری کلیشه‌های نژادی علیه این خودرو و گسترش تویوتاهراسی خواهد شد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s