آماده‌باش سراسری برای مقابله با موج «برف نو، برف نو، سلام، سلام»

فرمانده پدافند عامل و معاون محترم ستاد مقابله با بلایای غیرمترقبه، اعلام کرد که کلیه دستگاه‌ها و نهادهای ذیربط برای مقابله با موج سالانه «برف نو، برف، سلام، سلام» در آماده‌باش سراسری به سر می‌برند.

سردار فرهاد نظری در گفتگوی اختصاصی با گشنیز گفت: «به رغم آمادگی کامل نیروهای خدوم برف‌روبی و شعرزدایی، که با هم‌افزایی برادران ممیزی و یگان نوپو در این مهم تعاون دارند، ما بدون همراهی ملت عزیز قادر نیستیم که با این موج سالانه مبارزه کنیم.»

سردار نظری افزود که با توجه به محدودیت‌های مهار کرونا و رعایت نیم‌فاصله‌گذاری‌های ناشی از خانه‌نشینی گسترده، انتظار می‌رود که بهمن‌های سال جاری شدیدتر از قبل باشند، چرا که مردم کاری ندارند بکنند و همین مانده که یک برف بیاید و اولین چیز قشنگی که به ذهنشان رسید را بکنند به چشم بقیه.

سردار نظری گفت اولویت اصلی ستاد مقابله با بحران به صفر رساندن نشر برف نو نیست، چرا که اساسا نیروی انسانی لازم برای چنین مقابله‌ای وجود ندارد. او گفت تمرکز ما این است که این موج به اینستاگرام نرسد.

سردار نظری افزود متاسفانه سوءمصرف شعر احمد شاملو در موسم برفی باعث می‌شود که برخی از دوستداران فرهنگ و ادب به خشم آمده و در گورستان امامزاده طاهر سنگ قبر او را به نشانه اعتراض بشکنند.

سازمان هواشناسی کشور با پیش‌بینی یک جبهه هوای سرد از هم‌وطنان خواسته تا برای مقابله با ایجاد یخ‌بندان نمک بریزند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s