بیانیه مشترک اپوزیسیون در پذیرش مسئولیت اینکه اینها ۴۰ ساله سوارمون هستن

تمام گروه‌های اپوزیسیون جمهوری اسلامی در اقدامی بی سابقه طی بیانیه مشترک اعلام کردند مسئولیت این را می‌پذیرند که به دلیل انشعاب، چنددستگی، سردرگمی، فرصت‌طلبی، کوته‌بینی و… آنها مبارزه با رژیم عملا در حد نمایش و هیاهو متوقف مانده و این خود یکی از دلایل اصلی است که اینها ۴۰ سال است سوارمون هستن.

شاهزاده رضا پهلوی، سازمان مجاهدین خلق، حزب چپ ایران، فرشگرد، ققنوس، ریستارت، هخا، کومله زحمتکشان، حزب پان ایرانیست، اتحاد جمهوری خواهان و حزب مشروطه ایران از جمله امضاکنندگان این بیانیه مشترک هستند. البته حزب کمونیست کارگری در انتهای بیانیه شلوارش را پایین کشیده است.

در این بیانیه آمده است: «در حالی که این همه آدم را کشتند و ما این همه روز تبلیغات کردیم که قرار است در چهلم شهیدان باز هم تجمعات بزرگی بشود، اما عرضه این را نداشتیم که حتی در خارج چند تا تجمع بزرگ برگزار کنیم. مردمی هم که رفتند چهلم پویا بختیاری و بقیه را ما با شفافیت اعلام می‌کنیم که نمی‌توانیم کار بزرگشان را مصادره به مطلوب کنیم و بگوییم به خاطر ما بود. نخیر. نبود. خاک بر سر ما»

ناظران می‌گویند چنین تابش نور حقیقت و صداقت کورکننده‌ای ممکن است به دلیل آن باشد که روح حاج نورعلی تابنده در جسم اپوزیسیون حلول کرده و این طور نور می‌تاباند.

کسوف حلقوی پنجشنبه را هم به همین قضیه مرتبط دانستند.

گفتنی است این سطح از مسئولیت پذیری در تاریخ ایران بی سابقه است و باعث شده که ستون‌های رژیم واقعا بلرزد.

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s