هشدار وزارت بهداشت: عدالت‌گستری آیت‌الله رئیسی در شرایط تحریم انسولین به مصلحت نیست

وزارت بهداشت درباره افزایش برنامه‌ریزی‌نشده شیرینی در رژیم قضایی مردم هشدار داد و اعلام کرد اصرار بر چشاندن مزه شیرین عدالت در شرایط تحریم دارو و کمبود انسولین به مصلحت نمی‌باشد.

دولت حسن روحانی در آخرین کارشکنی خود در مسیر عدالت‌خواهی و عدالت‌گستری، طرح جدید آیت‌الله رئیسی برای گستردن عدل و داد، که سنت جدّ بزرگوارش بود، را به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاده است.

این در حالی است که آیت‌الله رئیسی قصد داشت با چشاندن مزه شیرین عدالت تقاضای قند و شکر داخلی را بالا ببرد و از همین طریق کارخانه نیشکر هفت‌تپه را هم احیا کند.

برخی معتقدند حسن روحانی و صادق لاریجانی در پیشگیری از گستردن مزه شیرین عدالت در واقع به مثابه دست‌های پنهان آیت‌الله مکارم شیرازی عمل می‌کنند که از حضور رقیبی جدی در بازار شکر احساس خطر کرده است.

نادر فتوره‌چی، پژوهشگر امور ابتذال، در مصاحبه اختصاصی با گشنیز مزه شیرین عدالت را به سخره گرفت و گفت: «حقیقت تلخ است.»

او گفت: «سرمایه‌داری از طریق کوکاکولا ما را به قند و شکر عادت داده و معتاد کرده است. داریوش در آهنگ گرد سفید در واقع می‌گوید که قند و شکر مثل هروئین خانمان‌برانداز هستند. ما باید بر روی شکر مالیات ببندیم، نه آن که از طریق نهادهای عمومی روی آن سوبسید بدهیم. این مثل همین سیاست غلط یارانه بنزین است که می‌بینیم دودش به چشم و حلق خود مردم می‌رود.»

وی افزود: «باید بپذیریم که امروز در روزگار کوکاکولای بدون قند و قهوه بدون کافئین زندگی می‌کنیم. آقای رئیسی هم بهتر است از سایر طعم‌دهنده‌های مجاز استفاده کنند.»

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s