حسن روحانی: هرگز عضو سازمان افسران حزب توده نبوده‌ام

ریاست محترم جمهور در گفتگوی ویژه خبری گزارشات اخیر مبنی بر عضویت در سازمان افسران حزب توده را رد کردند. دکتر حسن روحانی گفتند: «من حقوقدانم. نه سرهنگ. چه طور وقتی درجه نظامی نداشتم می‌توانستم عضو سازمان افسران شوم؟»

دکتر روحانی افزود: «اعتقاد ما به مشی مسلحانه در قالب جنگ چریکی و محاصره شهر از طریق روستا بود. چنین رویکردی با نفوذ در ارتش جور در نمی‌آید».

ریاست جمهور با رد شایعات درباره همکاری با سازمان افسران گفتند: «به هر حال ما هم در جوانی کمی چپ روی کودکانه داشتیم.» (خنده حضار)

وی افزود: «ما مدتی در سازمان انقلابی حزب توده عضویت داشتیم که اتفاقا منتقد جریان غالب در حزب بود. بعد از انقلاب به امید یک جامعه کاملا برابر به ایران بازگشتم. اما متاسفانه حزب رنجبران خیلی موفق نبود و سازمان چریک‌های فدایی خلق هم عملا در حزب توده هضم شد. و خب همان طور که می‌دانید در فضای آن سالها جریانات چپ فضای خشنی درست کرده بودند و هر کسی را اعدام می‌کردند، این بود که با کمک برادرم حمیدرضا جلایی پور از طریق کردستان از کشور خارج شدم و به اسکاتلند رفتم و درس حقوقم را کامل کردم.»

دکتر روحانی گفت منتقدان به اشتباه سیاستهای فعلی دولت برای تنظیم بازار ارز را سیاستهای چپگرایانه می‌دانند. ایشان گفت: «نهایت کم لطفی است. اینقدر رانت را به دوستان بخش خصوصی بدهیم و بعد این طور توهین بشنویم.»

ریاست جمهور در پاسخ به خبرنگار شرق که پرسید: «اگر شما کمونیست نیستید پس چرا در سیاست خارجی اینقدر به روسیه نزدیک هستید؟» گفت: «مثل اینکه شما نمی‌دانید روسیه امروز نزدیک ۳۰ سال است که ربطی به شوروی ندارد و اتفاقا یکی از آزادترین بازارهای دنیا را دارد.»

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s