امام خمینی: در نوفل لوشاتو از ارز مسافرتی استفاده نکردم

به دنبال دستور رهبر معظم انقلاب برای ترک عادت سفرهای خارجی، مسئولین لشکری و کشوری به دعوت حضرتش لبیک گفته و اعلام کردند سفرهای خارجی خود را قطع می‌کنند.
سردار کثیرالسفر اسلام، حاج قاسم سرلشکر سلیمانی، در نامه‌ای به معظم له اعلام کرد که در دو دهه اخیر عادت کرده بود به عراق، لبنان و سوریه سفر کند و همچنین مخفیانه به واشنگتن برود تا دادن پیامهای طنزآمیز روی میز رییس جمهور آمریکا در کاخ سفید قرار بدهد، اما حال با حکم حکومتی رهبر انقلاب به این عادات ناپسند پایان می‌دهد.
به دنبال سردار قاسم سلیمانی، مدافعان حرم نیز گفته‌اند دیگر به سوریه سفر نمی‌کنند. یکی از مدافعان به گشنیز گفت: «در سال حمایت از تولید داخلی وقتی خودمان حضرت معصومه داریم درست نیست که سراغ حضرت زینب برویم.»
در عین حال امام خمینی، که با معرفی فیروز کریمی به عنوان رمال تیم ملی به روسیه رفته است، گفت در دوران بازنشستگی این حق او است که سفر کند و با دیدن دیگر کشورهای جهان، درک بسته و محدود خود از دنیا را توسعه دهد.
حضرت امام فرمودند قصد ندارند که به عادت سفر خارجی پایان دهند. او گفت چه طور همه شما موقع ارتحال من سفر می‌روید، حالا خود من نرم؟
ایشان در پاسخ به خبرنگار گشنیز مبنی بر تحمیل هزینه سفر به بودجه عمومی گفت: «پسر… به این کله خوب نگاه کن. این کله خودش نقش اسکناسه. ما از کسی پول نمی‌گیریم.»
او گفت در نوفل لوشاتو نیز از ارز مسافرتی استفاده نکرده، بلکه مثل هر جوان هنری عارف مسلک دیگر مدتی از گیتار زدن در مترو پول در آورده است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s