ابراهیم حاتمی کیا: افتخار می‌کنم که فیلم خودکشی زندانیان را بسازم

ابراهیم حاتمی کیا با ابراز تاسف از جوسازی‌ها درباره مرگ‌ اخیر چند جاسوس و فتنه‌گر در زندان، اعلام کرد که حاضر است برای رفع ابهام در این زمینه فیلم خودکشی زندانیان را بسازد تا افکار عمومی در این باره اقناع‌سازی شود.

حاتمی کیا گفت: «بگذارید صدای اعتراض ما بلند شود به قوه قضاییه‌ای که آنقدر دست روی دست گذاشته که زندانی‌ها خودشان خودشان را می‌کشند. کجا زمان مردهای مرد، در دوران خوب قدیم، خلخالی‌ها و لاجوردی‌ها به زندانی اجازه خودکشی می‌دادند؟ ما چه کار کردیم که بعد از چهل سال یک ضدانقلاب جرات می‌کند از طریق خودکشی در جایی خارج از دید دوربین مداربسته به چهره نورانی نظام خاک بپاشد؟ آقایان چه کار می‌کنند؟ اگر اینها را همان روز اول بازداشت، اصلا همان توی خیابان می‌کشتید، دیگر چه طور بحث خودکشی پیش می‌آمد؟»

جمعیت حاضر در برج میلاد بعد از این صحبت‌ها از شدت تشویق کون خودشان را برای آقای حاتمی کیا پاره کردند.

این فیلمساز شیعه اعلام کرد: «ظلم بس است! تا کی بچه‌های گمنام امام زمان  سر در چاه کنند و با بغض سراغ بابایشان را در سکوت بگیرند؟ بسه دیگه خدایا! خسته شدیم!»

برنده امسال سیمرغ بلورین پفیوزی گفت سازمان فرهنگی اوج سریالی از خودکشی زندانیان را در دست تهیه دارد که به همه بحث‌های اخیر پایان خواهد داد. حاتمی کیا گفت: «افتخار می‌کنم که فیلم خودکشی زندانیان را بسازم. افتخار می‌کنم که زندانبان فرهنگ این مملکت باشم. اگر سردار محسن رضایی‌ها و سردار قاسم سلیمانی‌ها با گریه هزاران بچه نوجوان را در راه اسلام عزیز به کشتن دادند، چرا ما با خنده چند فرد میانسال و پیر را به کشتن ندهیم؟ من از خودم هم گله دارم که چرا همیشه تکه پاره شدن بچه‌های کم‌سواد مغزشویی شده را با گلوله‌های عراقی نشان دادم، و چرا مرگ بچه‌های باسواد دارای تفکر انتقادی با گلوله‌های ایرانی را نشان ندادم، که الان که جمله‌ام تمام شد و فکرش را می‌کنم می‌فهمم چرا، خوبیت نداشت. ولی فیلم خودکشی فرق دارد.»

گفتنی است قرار است برای هرچه طبیعی شدن فیلم خودکشی زندانیان قبلی، برخی از زندانیان فعلی با گریم نقش آنها را بازی کرده و جلوی دوربین خودکشی کنند.

1 دیدگاه

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s