اهدای عضو آیت‌الله جنتی به پژوهشگاه رویان برای تحقیقات ژن طول عمر

آیت‌الله احمد جنتی دبیر محترم شورای نگهبان با اهدای عضو به پژوهشگاه رویان، پروژه تحقیقات بر ژن طول عمر را آغاز فرمودند. بافت‌های لب آهیانه‌ای مغز استاد، که به ادراک احساسات و سخنوری اختصاص دارد، طی مراسمی به محققان موسسه رویان اهدا شد تا در تحقیقات آنها استفاده شود.

دکتر عبدالحسین شاهوردی، معاون پژوهشی پژوهشگاه سلول‌های بنیادگرای اسلامی، در این مراسم ابراز امیدواری کرد که ژنهای آیت الله جنتی محققان را در تشخیص راز طول عمر امام زمان یاری کند. دکتر شاهوردی گفت بخشی از سانتریفوژهای نطنز که به خاطر برجام بلااستفاده مانده بودند به پژوهشگاه اهدا شده و دانشمندان جوان با بازطراحی این سانتریفوژها به غنی سازی سلولی مشغولند.

دکتر حمید گورابی، رییس پژوهشگاه هم افزود روش جدید اما سنتی که در شناخت ژن طول عمر به کار می‌رود به افتخار آیت‌الله جنتی، به متود ژنّتی نامیده شده است. دکتر گورابی اظهار امیدواری کرد که به این ترتیب اسراییل از نقشه ژنتیک محو شود.

در عین حال روح الله زم در آمدنیوز نوشت که تحقیقات ژن طول عمر در واقع پوشش است و نظام می‌خواهد با استفاده از سانتریفوژهای پژوهشگاه رویان بافت مغزی آیت الله جنتی را غنی سازی کند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s