تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی «عالیجناب سرخپوش، شهادتت مبارک!»

ملت ایران دیگر بار با یکی از شخصیت‌های بی نظیر تاریخ خود وداعی تاریخی گفت. آیت‌الله اکبر هاشمی بهرمانی (رفسنجانی) امروز در میان احساسات پاک از دانشگاه تهران تشییع شد تا در آرامگاه خود آرام بگیرد.
جمعیت مشتاق با شعارهایی چون یاحسین یا حسین و خامنه ای رهبر، در سوگ یار اکبر احساسات خود را نشان دادند. در عین حال شماری از نزدیکان نیز شعار «عالیجناب سرخپوش شهادتت مبارک» سر دادند. پیگیری گشنیز حاکی از آن است که نزدیکان آیت الله هاشمی رفسنجانی به عدم کالبدشکافی اعتراض دارند و ابهام هایی در این زمینه هست. دکتر مهدی خزعلی به گشنیز گفت: «ابهام‌های زیادی درباره مرگ آیت‌الله هاشمی رفسنجانی وجود دارد. چرا تیم پزشکی همراه ایشان نبوده؟ چرا در عملیات احیا تعلل شده؟ از همه اینها مهمتر: وقتی بیمارستان مجهز قلب در جماران نزدیک بیت ایشان است، چرا ایشان را به بیمارستان بدنام تجریش بردند؟ به نظر میرسد دست هایی در کار بوده است.»
دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر محترم بهداشت و اینستاگرام نیز گفت در این باره ابهاماتی وجود دارد که تیم بررسی ابهامات کیارستمی به آن رسیدگی می‌کند.
حضور اقشار مختلف در این مراسم چشمگیر بود. گروهی از نویسندگان خود را برای آخرین وداع با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اتوبوس از ارمنستان رسانده بودند. جمعی از رزمندگان شرکت کننده در عملیات کربلای ۴ نیز آمده بودند تا از آیت الله که با وجود لو رفتن عملیات فرصت شهادت و جانبازی به آنها داده بود تشکر کنند. حضور کارگران و حاشیه‌نشینان تهران، مشهد و ورامین بسیار پررنگ بود.

//platform.twitter.com/widgets.js

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s