شهردار قزوین برای پوستر جنجالی حجاب استعفا داد

مسعود نصرتی شهردار قزوین به خاطر جنجال رسانه‌ای پوستر حجاب از مقام خود استعفا داد. علیرضا منجم، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری قزوین ضمن اعلام این خبر گفت شهردار محترم تشخیص داد که ادامه کار او برای دولت تدبیر و امید حاشیه می‌آفریند در حالی که چیزی که اکنون پرسپولیس به آن نیاز دارد تمرکز روی بازی‌های غیرملی و صرف فعل خواستن است.

پوستر جنجالی حجاب در قزوین یک سه راهی را با چندین پریز فرو رفته در آن نمایش می‌داد که این تشبیه با عکس العمل انقلابی مردم شهیدپرور شهر شهید رجایی روبرو شد.

آیت الله عبدالکریم عابدینی در تجمع خودجوش آحاد مردم که پس از نماز جمعه در برابر بانک قوامین شکل گرفت گفت: «نمایش چند پریز با یک زن توهین آشکار به سنت‌های جنسی باستانی شهر اردشیر بابکان و شاه تهماسب است. باید پرسید مرز خودباختگی و استحاله سنت‌ها در قالب دفاع از ارزش‌ها تا کجا ادامه پیدا می‌کند؟»

شهرداری قزوین گفت سوءتفاهم پیش آمده برای افکار عمومی قابل درک است و در نسخه‌های بعدی پوستر از آداپتور استفاده می‌شود. با این حال جمعی از دانشجویان بسیجی دانشگاه بین المللی امام خمینی با تجمع مقابل اداره برق خواهان ممنوعیت فروش سه راهی شدند.

نماز جمعه قزوین
نماز جمعه قزوین

دکتر روازاده در این باره به خبرنگار هنری گشنیز گفت ذهن مومنان هنوز در مرحله دهانی است و بنابراین استفاده از تمثیل شکلات و زرورق برای حجاب بهتر از نمادهای مدرنیزه زده غربی مانند الکتریسته و مغناطیس است. دکتر روازاده گفت برخلاف پریز و سوراخ پریز که آشکارا جنسیت زده است و به دو عالم نرینه و ماده تقسیم می‌شود، تمثیل شکلات جنسیتی سیال دارد و هم می‌تواند به زن تعبیر شود و هم به سایر شیرینی‌ها که البته بهتر است پادرازی باشد و البته هر کسی سلیقه‌ای دارد اما من پاهای کشیده را ترجیح می‌دهم.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s