آمادگی طالبان برای میانجی گری بین مشهد و تهران

هبت الله آخوندزاده، رهبر طالبان، برای میانجی گیری میان مشهد و تهران اعلام آمادگی کرد. آخوندزاده گفت تیرگی روابط بین این دو همسایه برای کل منطقه زیانبار است و به ناامنی‌ها دامن خواهد زد.

آخوندزاده گفت: «مقامات تهران باید متوجه نگرانی‌های به حق آیت‌الله علم الهدی، رهبری محترم خراسان بشوند. ولی در عین حال استقلال خراسان باید بدون خشونت و خونریزی انجام بگیرد. رهبر طالبان گفت امنیت خراسان و ایران برای این گروه حیاتی است، چرا که بدون امنیت این دو کشور تجارت تریاک به خطر خواهد افتاد. او گفت طالبان روابط خوبی با ایران داشته و امیدوار است با همسایه جدید خود خراسان هم روابط گرمی داشته باشد.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه از اظهار نظر درباره دیدار سه جانبه میان رهبری طالبان، خراسان و ایران خودداری کرد.

با درگذشت شاه خراسان (آیت الله واعظ طبسی) و همزمان بافروپاشی اتحادیه اروپا از طریق بریگزیت و فروپاشی آمریکا با ترامپ، آیت الله علم الهدی نیز از ایران اعلام استقلال کرده است. جدایی خراسان (MashhadExit) باعث اختلاف نظر در جناح های حکومت ایران شد. برخی از طریق کمپین آزادی مشهد خواهان بازگرداندن به ایران هستند اما برخی می‌گویند همان بهتر که مشهدی‌های شمع‌دزد از ایران جدا بشوند.

سپاه و ارتش در این مساله اعلام بی طرفی کردند و اتحادیه آتش نشانان هم با اطلاعیه‌ای گفت این نهاد تبری ندارد که گردن آیت‌الله علم الهدی را بزند.

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s