کهریزک در مناقصه‌ای به داعش برون‌سپاری شد

شهرداری تهران با برگزاری مناقصه‌ای بازداشتگاه و کشتارگاه کهریزک را به داعش برون‌سپاری کرد. ابوالفضل قناعتی، دبیر کمیسیون تجاوز و عنف شورای شهر با تایید این خبر این اقدام را گامی دیگر در جهت تامین امنیت پایدار توصیف کرد.

قناعتی گفت: «در همکاری با داعش ملاحظاتی وجود داشت اما شهرداری توانست با تاسی به استراتژی برد-برد برجام بهترین قرارداد ممکن را برای اداره کهریزک ببندد. داعش حالا برای تامین هزینه‌هایش به پرداخت‌های ماهانه شهرداری وابسته است و برای تمرین تکنیک‌های جدید تجاوز به باشگاه کهریزک نیاز دارد. این یعنی با یک قرارداد ما نه تنها بدنامی شکنجه و کشتن زندانیان را از خودمان به داعش منتقل کردیم و از پیامدهایی مثل محاکمه صوری مرتضوی خلاص شدیم، بلکه داعش را از لحاظ مالی وابسته خود کردیم و در ازای مبلغ ماهانه‌ای اندک در برابر توطئه‌های تروریستی آنها بیمه شدیم.»

دبیر کمیسیون تجاوز و عنف شورای شهر تهران
دبیر کمیسیون تجاوز و عنف شورای شهر تهران

قناعتی گفت شهرداری در چارچوب استراتژی کلان کاهش تصدی‌گری باید سعی کند پروژه‌های بیشتری را به بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران خارجی واگذار کند.

امیر عبداللهیان نیز این قرارداد را فصلی جدید در همکاری منطقه‌ای دولت اسلامی و جمهوری اسلامی دانست و گفت ابتکار جدید شهرداری در جذب داعش سعودی را مثل استقلال موقع جذب نیکبخت واحدی به پرسپولیس به هم می‌ریزد.

در عین حال احمد توکلی از این قرارداد انتقاد کرد و گفت واگذاری پروژه‌های داخلی که پیمانکار بومی برای آن وجود دارد خلاف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است. دکتر توکلی گفت: «با نرخ بیکاری جوانان بالا ۲۰٪ و ثمر دادن ۴ دهه تلاش برای فروپاشی اخلاقی جامعه، آیا نمی‌شد ۲۰-۳۰ جوان ایرانی پیدا کرد که در تجاوز و شکنجه کارآموزی کنند؟ قطعا می‌شد. باید دید چه رانت‌هایی از بغل این قرارداد خارجی به چه کسانی رسیده است.»

دکتر قناعتی در پاسخ به این انتقاد گفت: «نظر دکتر توکلی را پس از انتقال خواهرشان به داعش دوباره می‌پرسیم.»

روزنامه همشهری در گزارشی به پیچیدگی‌های امنیتی و اقتصادی قرارداد برون‌سپاری اشاره کرد و نوشت سابقه نظامی دکتر قالیباف و فرماندهی ایشان در نیروی انتظامی کمک کرد که ایشان به راحتی برای کهریزک تغییر کاربری بگیرند و زمین را با تخفیف ۳۰٪ با ابوبکر بغدادی قولنامه کنند.

Geshnews Geshnews

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s