مسیح علینژاد موی خود را تراشید

مسیح علینژاد برای اعتراض به برگزاری مسابقات شطرنج بانوان جهان در تهران موی خود را تراشید. مدیر کمپین آزادی‌های یواشکی گفت این راهی برای نشان دادن اعتراض به حجاب اجباری و همزمان حمایت از ورزش زنان است.

مسیح علینژاد گفت: «به شهروندان منتقد حجاب اجباری تهمت جنگ طلبی می‌زنند و می‌گویند زنان با برداشتن حجابشان دنبال منزوی کردن ایران هستند. مگر نه اینکه زنان داخل ایران عکسها و فیلمهاشان را برای صفحه فرستادند؟ چه طور آنها را به انزواطلبی متهم می‌کنید؟»

نازی پاک‌زاده، قهرمان ایرانی الاصل و آمریکایی شطرنج بانوان جهان و ساکن لاس‌وگاس، گفته حاضر نیست برای شرکت در تورنومنت شطرنج تهران روسری بگذارد و این مسابقات را تحریم می‌کند. جناح تدبیر و امید این تحریم و جنگ‌طلبی را ادامه خط کارشکنی اپوزیسیون لس‌آنجلسی در راه برجام می‌داند اما علینژاد گفت با تراشیدن مو راهی برای رد این ادعا پیدا کرده.

علینژاد گفت: «مخالفت ما با حجاب اجباری است. می‌خواهیم به زور روسری نگذاریم. می‌گویند اگر با احترام به قانون ایران روسری نگذارید و شطرنج بازی نکنید جنگ طلب هستید. بسیار خب؛ تراشیدن مو راهی است که هم روسری نگذاریم و هم اینکه مطابق قوانین ایران برویم و شطرنج بازی کنیم.»

وی پس از گفتن این جمله رو به اعضای کمپین #نه_به_تحریم_ورزش_زنان کرد و گفت: «کیش و مات!»

مسیح علینژاد گفت: «در شطرنج زندگی سربازی کچل اما آزاد بودن بهتر است تا ملکه ای در انقیاد حجاب.»

chesposter

Geshnews Geshnews

1 دیدگاه

  1. اگر موی زنان هوس انگیز است پس کچل بودن راه خوبی است برای آزادی از حجاب اجباری.حالا که اینهمه مردم در ایران با حجاب مخالفند معلوم میشود که مردم ضعیف النفس نیستندکه به حجاب احتیاجی باشد.تازه حجاب را حضرت محمد برای قوم عرب قرار داده چون که عربستان از هزاران سال پیش صاحب کعبه بوده و وضعیت آن سرزمین به کل با جاهای دیگه فرق میکنه.

    لایک

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s