مدل ایرانی-ایتالیایی: طرح لباسم در جشنواره ونیز ادای احترام به اصغر فرهادی بود

جولیا سالمی، بازیگر و مدل ایرانی-ایتالیایی، از طرح لباس خود در جشنواره فیلم ونیز دفاع کرده و گفته است که طرح این لباس ادای احترامی به اصغر فرهادی، کارگردان خوب کشورمان بوده است.

جولیا سالمی گفت: «فیلم‌های اصغر فرهادی با پایان بازش شناخته شده است، به همین دلیل تصمیم گرفتم با لباسی با پایان باز به یک عمر فعالیت هنری آقای فرهادی ادای احترام کنم.» سالمی انگیزه‌های فاسد فیمینیستی برای طرح لباس خود را رد کرد و گفت جامعه روشنفکری ایتالیا و رسانه‌های این کشور پیشرفته‌تر از آن هستند که اجازه بدهند تصاویر اندام زنان برای تبلیغ یک ایدئولوژی و ایسم استفاده شود.

شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس جمهور در این باره گفت: «جولیا به این سالمی، لباس به این ناسالمی؟»

همزمانی لباس سالمی با اکران فیلم فروشنده باعث شده که مطبوعات اصولگرا او را تن‌فروشنده بنامند. آرمان پرس هم اصغر فرهادی را مروج بی غیرتی و دیوث نامید.

جولیا سالمی، همسر سابق امیرمهدی ژوله است و بعد از جدایی از او مانند شهره آغداشلو، اسم همسرش را حفظ کرده. ژوله در ایتالیایی جولیا تلفظ می‌شود.

بهاره رهنما، از نظریه پردازان مکتب فتوره، با اشاره به حرکت جولیا سالمی، این مساله را بهانه‌ای برای طرح دیالکتیک نیازهای زنانه و تقابل امنیت و ماجراجویی کرده است. بهاره رهنما از دوستان خانوادگی امیرمهدی ژوله است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s